Amasyaspor tehlikeli bölgeden uzaklaşıyor
3.ligi 1.Grup 13.hafta müsabakasında Amasyaspor Futbol Kulübü Yomra deplasmanında Yomraspor'u 1-0 mağlup etti.
Karşılaşmaya hızlı başlayan Amasyaspor Futbol Kulübü 9. dakikada Ahmet Buğrahan Tuncay ortasında Fevzi Can Bozkuş’un kafa vuruşuyla golü buldu 1-0
Karşılaşmanın ilk yarısının sonlarına doğru Furkan Güneş'ın vuruşunda meşin yuvarlak avuta gitti ve ilk yarı Amasyaspor Futbol Kulübü'nün 1-0 üstünlüğüyle tamamlandı.
Karşılaşmanın ikinci yarısında ev sahibi Yomraspor'un gol arayışları sonuç vermezken Amasyaspor Futbol Kulübü'nün bir topuda direkten döndü ve Karşılaşma Amasyaspor Futbol Kulübü'nün 1-0 üstünlüğüyle sonuçlandı.
Yomraspor Amasyaspor FK maçını çok az sayıda taraftar izlerken Amasyaspor Futbol Kulübü'nün aldığı bu galibiyet puanını 15'e çıkarırken ligde iki basamak daha yükselerek 12 sırada yer aldı.