Bugun...
SEÇİMLERİN ARDINDAN


Sami ASLAN
samiaslan@asamasyaninsesi.com
 
 

facebook-paylas
Tarih: 22-06-2015 20:56

SEÇİMLERİN ARDINDAN

 

 

Kıymetli okurlar;

2015 seçimlerinde seçmen tercihini yapmış, seçimlerin değerledirmesini ise parti liderlerine bırakmıştır. % 10 barajını aşan dört siyasi parti liderleri ve yöneticileri seçim sonuçlarını iyi analiz ederek ona göre hareket etmelidirler..

Gerek AKP,  gerekse CHP, MHP, HDP dünya ülkelerinde ve Türkiye’nin komşularında olup biten olumsuzlukları göz önünde bulundurarak sorumluluklarının ağırlıklarını bilmeliler ve ona göre hareket etmelidirler.

Özellikle muhalfet partileri hükümet kurulması konusunda olumlu tavırlar sergilemelidirler, aksi takdirde yapılacak bir erken seçimde halkın büyük tepkisini alarak büyük oy kaybına uğrayabilirler..

2015 seçimleri göstermiştir ki, artık halk siyasi ağız kavgaları istemiyor. Parti liderleri yumuşak uslüp ile halkın karşına çıkmalı ve Türkiye’nin gelişmesi ve yükselmesini sağlayacak projeler üreterek halka yeni projeler sunmalılar..

Halkın bu isteğini anlayabilen parti liderleri ve partiler, erken veya geç yapılacak ilk seçimlerde oylarını artıracaklardır..

Değerli okurlar;

Muhalefet partilerinin görmediği veya görmek istemediği bir şey daha var.

Köprüye hayır, yol yapımına hayır, hava limanlarına hayır, şuna hayır, buna hayır

Peki; Neden hayır.. Halk bu hayırlara anlam veremiyor.

Ona hayır, buna hayır, o zaman bu ülke kalkınmasın mı, gelişmesin mi,  güçlenmesin mi?

Değerli okurlar;

Türkiye’nin nüfusu artık seksen milyona ulaştı. Eğer çabuk ve hızlı bir kakınma programları ve planları yapılmaz ise yapılan ve yapılmakta olan projeler bir an önce bitirilmez ise veya bazı engellemelerle sekdeye uğratılırsa, inanın kaybeden yine Türkiye ve Türkiye halkı olacaktır.

Ben inanıyorum ki, bu halk şu anda bütün parti liderlerini ve konuşmacılarını çok iyi dinliyor ve izliyor.

Bu kritik dönemde hangi parti liderleri olumlu tutum takınarak bir an önce ülkenin nefes almasını sağlayacak bir hükümetin kurulmasını sağlarsa, yapılacak olan ilk erken seçimde de halk olumlu tutum takınan partileri oyları ile ödüllendirecektir..

Çünki artık bu halk, kısır çekişmelerden bıkmıştır. Çünki bu halk her zaman ülke menfaatini önde tutmuştur. Önde tutacaktır..

Saygılarımla

Sami Aslan

Bu yazı 1485 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YUKARI